KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14807030

nr 1480 7030

Manuel Tavares

(1911-1974), Portugal

Akvareller, 2 st, Kustlandskap. Signerad, daterad 1968. Akvarell, bildmått: 32x47 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm

Manuel Tavares, konstnär född 1911, död 1974.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 19:51:37

1/8 17:57:41 1      Vinnande bud

Manuel Tavares

Läs mer om Manuel Tavares